Když jsem se poprvé začal učit latinsky, mé nadšení rychle opadlo. Připadalo mi, že jde o velmi suché intelektuální cvičení - žádné hodiny konverzace, jež jsem očekával, jen neustálé překládání nezáživných vět o pilných římských rolnících a jejich cudných manželkách.
Nenechal jsem se ale odradit na dlouho a po troše hledání jsem se k latině vrátil a absolvoval dvouměsíční imerzní kurz na Accademii Vivarium Novum v Římě, unikátní humanistické škole, kde se mluví výhradně latinsky. Krátce poté jsem jako výměnný student z pražského Gymnázia Jana Keplera přišel na Winchester College, nejstarší a jednu z nejprestižnějších britských středních škol (tzv. public schools). Zde jsem brzy zjistil, že dva měsíce výuky latiny přímou metodou (tj. tak, jak jsou běžně vyučovány moderní jazyky) byly více než dostačující k tomu, abych se vyrovnal svým novým spolužákům, z nichž mnozí již měli za sebou více než šest let výuky latiny tradiční překladovou metodou. Následně mi bylo nabídnuto zůstat trvale jako řádný student a akademický stipendista (tzv. scholar), přičemž jsem se začal věnovat také studiu filosofie a starověké řečtiny, v níž jsem také brzy dohnal své spolužáky. Na Winchester College jsem byl jmenován prezidentem školní klasické společnosti, vyhrál jsem prestižní Goddard Scholarship (nejvyšší školní ocenění pro studenta klasických jazyků) a Queen’s Gold Medal for Latin Prose (zlatou medaili udělovanou královnou za nejlepší kompozici v latinském jazyce). Na konci studia jsem úspěšně absolvoval zkoušky z latiny, řečtiny, filosofie & teologie a pokročilé matematiky, všechny s vyznamenáním. Ve svém volném čase se věnuji řadě svých koníčků a zájmů, především tenisu, atletice, studiu jazyků, liberální politické teorii, programování, hře na kytaru a opeře.
S podporou Bakala Foundation budu nyní pokračovat ve studiu na oxfordské New College, kde se plánuji dále ponořit do studia starověké literatury a filosofie a také využít své zkušenosti s přímou metodou a přispět ke změně způsobu, jakým je vyučována latina a starověká řečtina, tak, aby se klasické studie mohly opět navrátit do všeobecných vzdělávacích osnov a podílet se na vytváření silné západní nadnárodní identity založené na našem společném řecko-římském dědictví.