„Jsem výhrou poctěná a vážím si této příležitosti. Jsem ráda že se tato soutěž organizuje, protože je to velká motivace pro všechny studenty. Atmosféra prezentací navíc byla velmi příjemná a přátelská, debata byla věcná, a já jsem si to celé užila,“ líčí vítězka.
Čím byl projekt pro porotu výjimečný vysvětluje Yama Karim: „Co rozhodlo u mě, bylo to, jak široké a diverzifikované jsou její schopnosti i způsob, jakým přemýšlí. Co se samotného projektu týče, oceňuji, že jde o urbanistický nápad, který lze aplikovat i nad rámec jednoho projektu – můžou z něj snadno těžit i další města. Jde o současný trend, kterého se dotkla a který dokázala uchopit z trochu jiného úhlu. Zvláště mě oslovil způsob, jakým se snaží využít stávající plochy – horizontální rozšiřování urbanismu nahrazuje vertikálním. Technické, formální i prezentační dovednosti a zároveň umět do projektu dát i kus sebe – o tom všem je architektura, a to vítězka zvládla.“
Vedle vítězného projektu se do finále probojovalo také dalších sedm: projekt Patrika M. Berinštera mapoval různé architektonické tradice, Martina Divišová zase přišla s návrhem na parkovací dům. Jonáš Klvaň se snažil zlepšit veřejné prostory a zeleň na pražském Žižkově a tématice zeleně se věnoval i Mikuláš Ott ve svém Grønnu. Spiritualita pak propojila další dva projekty: Tomáš Verner představil řešení pro modlitebnu Církve bratrské na Bohdaleckém návrší v Praze a Šimon Mezovský zase centrum duševního zdraví pro Prahu 5. Na pražský Smíchov se zaměřil i Matouš Koudelka s návrhem na konverzi Radlické mlékárny.
Justýna Kaislerová se tak přidává již k devíti úspěšným účastníkům a účastnicím Kaplicky Internship, kteří díky soutěži získali stáž v renomovaných architektonických studiích, jako jsou Zaha Hadid Architects, Studio Heatherwick, Foster + Partners, Eva Jiřičná Architects a další.