Máte dvoukariérové manželství, v čem se navzájem doplňujete?
Můj manžel je typický muž v tom, že moc věcí úplně nesdílí. Očekává, že já je svou intuicí pochopím a nějak mu porozumím. Zároveň ví, že on si může dovolit snít a brát na sebe určitá rizika, protože našel partnerku, která bude některé věci dotahovat. Snad ví, že se na mě může spolehnout. Umí dát najevo respekt a obdiv za to, co díky setkání se mnou získal, a naopak. Mezi námi je vyváženost a pochopení, že dohromady jsme silnější.
Jste z těch, které počítají vrásky?
Nemám čas stárnout, protože jsem pořád součástí nových projektů, setkávám se s mnoha lidmi po celém světě. Uvědomuji si, že s každým dalším setkáním a zkušeností nabývá moje bytí na kvalitě. Z toho plyne, že už to dávno není o tom, jestli dobře vypadám, a zda je to pořád devadesát-šedesát-devadesát. Pro mě je důležité, že se cítím dobře fyzicky a neřeším žádné vážné zdravotní problémy.
Vašim dětem je šestnáct, patnáct, třináct a devět. To musel být docela mazec, když jste v době covidu najednou zůstali všichni doma.
Zpočátku to byl docela šok. Náš čas je maximálně organizovaný, hodně kvůli práci cestujeme, máme mnoho společenských povinností, do toho děti a jejich aktivity. Nic z toho najednou nebylo. Mě to ale velmi zklidnilo a sblížilo s manželem i dětmi. Najednou to byla zase maminka, kdo je ráno budil a chystal snídani, uklízel, vařil. Zpočátku jsem sice zjistila, že jsem některé věci ohledně domácnosti zapomněla, ale to jsem samozřejmě nesměla vůbec přiznat! Brzy jsem ale byla zase „na značkách“. Nikam jsme nespěchali a já jsem si znovu uvědomila, že moje priorita je postarat se o děti. Ovšem zároveň nezapomenout na sebe, na nás dva. Aby děti, až v klidu dostudují a vyletí z hnízda, věděly, že mají v rodině pevné zázemí a bezpečí. To ostatní už pak bude na každém z nich.